tatuaż na delikatnej skórze

Tatuaż na bardzo delikatnej skórze – czy to dobry pomysł?

Czy posiadanie delikatnej skóry jest przeciwwskazaniem do wykonania tatuażu? De facto nie, bo raczej o możliwości jego wykonania lub nie decyduje toczący się stan zapalny, choroby skóry, a nie sama skłonność do bliznowaceń czy krwawienia po niewielkim skaleczeniu. Czy tatuaż na bardzo delikatnej skórze to dobry pomysł?

Gdzie wykonywanie tatuażu najbardziej boli?

Generalnie są takie miejsca na ciele, które w przypadku każdego, a nie jedynie osób o wrażliwej skórze są bardziej delikatne. W tych miejscach wykonanie tatuażu boli, a mowa o takich, gdzie skóra jest cienka, a także występują fałdy skórne. Dotyczy to zatem głowy, szyi, nadgarstków, kostek, żeber, mostka, a także powiek. Tatuowanie takich miejsc wymaga od tatuażysty wprawy, a od osoby tatuowanej sporego progu bólu, który może być bardzo silny. W przypadku tatuowania niektórych części ciała mogą pojawić się nawet omdlenia. Musisz zatem dwa razy zastanowić się, czy chcesz wykonać tatuaż w takim miejscu. Bolesne są także miejsca mocno unerwione, a więc mowa o łokciach, ale i oczach czy uszach. Oczywiście tatuowania oczu nikomu nie radzimy, bo to może prowadzić do trwałego kalectwa. Tatuaż na uchu także wymaga samozaparcia. Istotne jest byś, po pierwszym wbiciu igły, nie uciekł z salonu w popłochu.

Zwróć uwagę na rodzaj tuszu jaki używany jest w salonie tatuażu

Istotne znaczenie dla wrażliwej, delikatnej skóry ma to jakim tusze będzie wykonywany tatuaż. Generalnie tusze czarne bardzo rzadko uczulają. Z kolei kolorowe mogą wywoływać podrażnienia, dlatego decydując się na kolorowy tatuaż, warto wybrać salon, w którym tatuażyści używają tuszy wegańskich. Warto też przed wykonaniem tatuażu wykonać próbę uczuleniową, choć generalnie może nie być ona w 100% miarodajna, bo jednak tatuowany obszar jest znacznie większy.

Odpowiednia pielęgnacja po wykonaniu tatuażu ma znaczenie

Jeżeli Twoja skóra jest delikatna, to jeszcze przed wykonaniem tatuażu pamiętaj o zaopatrzeniu się w krem do pielęgnacji tatuażu. Najpierw ranę zabezpieczy tatuażysta, ale już po 2-3 godzinach to ty będziesz ją myć, a następnie wymieniać opatrunek, a wcześniej nawilżać. Krem do tatuażu przyspieszający gojenie świetnie się sprawdzi obok produktu antybakteryjnego do mycia. Do suszenia tatuażu bezwzględnie z kolei należy używać wacików jednorazowych bezpyłowych, aby nie przenosić na ranę żadnych bakterii. Krem do gojenia tatuażu musi być nakładany grubymi warstwami, aby skóra się nie przesuszała. Jeżeli masz wrażliwą, delikatną skórę, to musisz pamiętać także o odpowiednich ubraniach po wykonaniu tatuażu zarówno luźnych, jak i wykonanych z materiałów przepuszczających powietrze.

Czy można zakrywać blizny tatuażami?

Wiele osób boryka się z bliznami i sposobem na ich zakrycie może być zastosowanie tatuażu. Świetnie sprawdza się na zagojone rany pooperacyjne. Trzeba pamiętać, że tatuaż na bliźnie można wykonać dopiero w ok. 2 lata po takim zabiegu. Najkrótszy okres gojenia blizny to między 6 a 9 miesięcy i wcześniej absolutnie nie można na niej robić tatuażu. A czy w ogóle można? Tatuaż to też rodzaj blizny, dlatego jak najbardziej, ale warunkiem jest tutaj wcześniej wygojona skóra do tatuowania. Efekt zakrycia blizny może być spektakularny. Na tatuaże decydują się np. Amazonki po mastektomii. Oczywiście jednym z warunków wykonania tatuażu jest brak toczącego się procesu chorobowego, zatem aktywna choroba nowotworowa jest przeciwwskazaniem do wykonania dziary. Tatuaż może znaleźć się w przypadku kobiet także na bliźnie po cesarskim cięciu. Poprzez tatuaż w miejscu blizny można dodać sobie pewności siebie i w istocie upiększyć swoje ciało. Jednak w przypadku blizn warto skonsultować się z dermatologiem, który doradzi, czy wykonanie tatuażu na bliźnie będzie aby na pewno bezpieczne. Wiele osób boryka się z tym, że często robią się im blizny nawet przy małych skaleczeniach. Jest to przypadłość genetyczna i w takim przypadku należy się zastanowić czy jest sens robienia tatuażu. Na pewno w przypadku takich osób będzie goił się znacznie dłużej.

Tatuaż na delikatnej skórze nie jest wykluczony, ale na pewno trzeba to dobrze przemyśleć. Warto poradzić się nie tylko tatuażysty, ale i dermatologa.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij