Krwawienie w czasie ciąży
Kobiety znajdujące się w brzemiennym stanie, starają się dbać bardziej o swoje zdrowie. Niestety czasem nawet najlepiej dbająca kobieta jest narażona na wiele istotnych problemów, które mogą, ale nie muszą mieć związek z trwającą ciążą, przez co nie należy reagować gwałtownie w takich sytuacjach. Krwawienie występujące w czasie ciąży może budzić niepokój i powodować u kobiet podwyższony poziom stresu, ale mimo wszystko nie zawsze tego typu sytuację oznaczają ewentualne komplikacje, które mogą się zdarzyć w przypadku każdej ciąży.
W momencie zaobserwowania takich zmian kobieta nie powinna pozostać obojętna, ponieważ takich sytuacji w żaden sposób nie wolno bagatelizować. Jeśli więc pojawiają się pierwsze problemy, to najlepiej skorzystać z szybkiej porady lekarskiej, ponieważ tylko w taki sposób kobieta może rozwiać swoje wątpliwości, a jednocześnie zadbać o zdrowie, co jest bardzo ważne w tym czasie.
Każda sytuacja jest inna
Plamienie czy krwawienie, nigdy nie jest spowodowane jedną dolegliwością, tak naprawdę mowa tu o bardzo złożonych przyczynach, które musi określić lekarz, ponieważ każde krwawienie w czasie ciąży może być sygnałem, że z kobietą dzieje się coś niedobrego. Warto więc w tym czasie poddać się kontroli, ponieważ tylko w taki sposób można określić, czy dana sytuacja rzeczywiście jest groźna dla trwającej ciąży.Krwawienie niezależnie jak małe nie powinno występować w czasie ciąży, ponieważ nie jest to normalna sytuacja. Jeśli więc kobieta zauważy niewielki ślad na swojej bieliźnie, to musi od razu udać się do lekarza, to podstawowe działanie w przypadku, gdy wspomniana kobieta spodziewa się dziecka.
Krwawienie czy plamienie
W przypadku gdy kobieta zauważy zmiany, to należy pamiętać, że krwawienie a plamienie to dwie różne sprawy. Plamy najczęściej lekko brudzą bieliznę i nie przenikają przez materiał ubrania, natomiast krwawienie jest bardziej obfite i charakteryzuje się bardziej żywym kolorem, który może w znaczącym stopniu brudzić bieliznę, jak i ubranie. W przypadku plamienia jest to uzasadnione, ponieważ we wczesnym okresie ciąży, mogą wystąpić plamienia implantacyjne, co też często jest mylnym przeświadczeniem o miesiączce, ponieważ takie plamienia pojawiają się w czasie, kiedy kobieta spodziewa się kolejnego okresu. Krwawienie te związane jest z zagnieżdżaniem się zarodka w błonie śluzowej macicy, która posiada silne ukrwienie i takie plamienie może pojawiać się nawet do 4 tygodniu po zapłodnieniu kobiety.Oczywiście, jeśli kobieta orientuje się, że jest w ciąży, to w takich wypadkach nawet plamienie powinno wzbudzić wątpliwości i lepiej udać się do lekarza po ostateczną diagnozę. Plamienie w początkowym okresie ciąży bardzo często spowodowane jest infekcjami pochwy, żylakami czy nawet pękniętymi naczynkami, co zdarza się stosunkowo często. W niektórych sytuacjach krwawienie może informować o rozwijającej się ciąży pozamacicznej, co zagraża nie tylko dziecko, ale i samej kobiecie. Często w takich sytuacjach oprócz krwawienia występują bóle podbrzusza, gorączka, zawroty głowy, oraz wiele innych nieprzyjemnych dolegliwości. Oprócz zagrożenia życia matki, kobieta narażona jest na poronienie.
Niezależnie od przyczyny reaguj
Krwawienie, może doprowadzić do sytuacji, w której kobieta, będzie zmuszona do pobytu w szpitalu, ale w mniej poważnych sytuacjach będzie wymagana zmiana nawyków żywieniowych.Oczywiście lekarz zleci dodatkowe badania, aby upewnić się w swoich przypuszczeniach, dlatego specjalista jest w stanie o wiele więcej powiedzieć nam o zaistniałym problemie niż położna. Nie wolno czekać aż krwawienie samo ustąpi, nie warto ryzykować życia, lepiej od razu dać się do lekarza, który postawi właściwą diagnozę.