Czy na kursie opanujemy starosłowiański masaż brzucha?
Starosłowiański masaż brzucha – dla wielu osób sama nazwa brzmi dosyć dziwnie, ale nie ma w niej niczego niestosownego ani nawet tajemniczego. Ten rodzaj masażu bowiem znany jest już od wielu lat, ale nie zawsze był tak bardzo doceniany, dzisiaj wraca do łask i jest coraz popularniejszy. Każdy z nas może się go nauczyć i ulżyć sobie w codziennych dolegliwościach.
Techniki stosowane od wieków
SMB, czyli wspomniany już Starosłowiański Masaż Brzucha, nazywany również terapią wisceralną znany jest już od wieków. Również w obecnych czasach nie brakuje lekarzy różnych specjalności, którzy korzystają z tej wiedzy. SMB jest powszechnie stosowany, a jego istotą jest rozluźnianie narządów wewnętrznych wskutek ucisków. Oczywiście od tego, gdzie uciskamy i jak uciskamy zależy efektywność terapii.
Dzięki niej natomiast możemy odczuć wiele pozytywnych skutków. I tak odtruwa ona organizm, niweluje liczne napięcia, przykurcze lub zastoje, oczyszcza również układ trawienny, dzięki uciskom aktywowany jest też naturalny proces samoleczenia, a także usuwane są niestrawności i zatwardzenia. Wszystko to, każdego dnia, może skutecznie zepsuć nasze samopoczucie i sprawić, że będziemy cierpieć.
Zrób kurs dla siebie
Jak widać SMB niesie za sobą wiele korzyści, a dodatkową zaletą jest fakt, że po zaliczeniu szkolenia, jakim jest kurs masażu, oferowany choćby przez ośrodek DEHAG Extra, można stosować go samemu w domu i w ten sposób zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną.
W sieci znajdziemy oferty kursów, nawet jednodniowych, podczas których poznamy nie tylko rys historyczny terapii i jej korzenie w historii, ale przede wszystkim techniki jak powinien być wykonywany, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę oraz kiedy można, a nawet trzeba go wykonać oraz kiedy bezwzględnie należy z niego zrezygnować.
Umiejętności te są tym praktyczniejsze i potrzebne, ponieważ wiele osób dzisiaj cierpi na różnego rodzaju zaburzenia wewnętrzne, a coraz bardziej znaną metodą na walkę z takimi dolegliwościami jest właśnie terapia manualna, której tajniki poznać możemy również, kiedy zdecydujemy się i rozpoczniemy kurs masażu.
Kiedy i komu będziemy mogli pomóc, kiedy już kurs masażu będziemy mieli za sobą? Otóż wskazania do stosowania terapii wisceralnej są bardzo liczne, między innymi są to urazy szyi, różne zaburzenia przewodu pokarmowego, bóle miednicy nietrzymanie moczu, a także takie dolegliwości jak silne bóle miesiączkowe czy bóle związane z posiadaniem różnych blizn.
Alternatywa dla tabletek
Wskazań, jak widać jest bardzo wiele, tym bardziej kurs masażu może okazać się przydatny i nieoceniony dla każdego, kto na co dzień spotyka się z takimi dolegliwościami. Zwłaszcza jeżeli zawiodły inne metody walki z bólem czy zaburzeniami, a nie możemy też bez przerwy polegać na środkach przeciwbólowych, które niekorzystnie wpływają na nasz organizm.
Kiedy więc już zdecydujemy się na rozpoczęcie szkolenia powinniśmy zapoznać się z tą metoda leczenia, znaną od lat i poznać jej zalety. W sieci nie brakuje pozytywnych opinii na ten temat oraz opisów jak wygląda profesjonalny kurs masażu. Warto je przeczytać, aby podjęta przez nas decyzja była słuszna.
Kurs masażu skierowany może być do lekarzy wielu specjalizacji, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i umiejętności na temat terapii manualnych, a także do fizjoterapeutów, ale nie tylko. Przede wszystkim takie szkolenie przejść może każdy z nas. Dzięki pozyskanej wiedzy i umiejętnościom możemy pomóc sobie w tym, co każdego dnia spędza nam sen z powiek. Być może w końcu nadejdzie czas, kiedy będziemy mogli pożegnać się z dręczącymi nas bólami i dolegliwościami. Z pewnością warto spróbować.