Biurko kosmetyczne – na co się zdecydować?
Kupno biurka kosmetycznego to nie lada wyzwanie. To właśnie przy nim manikiurzystka spędza wiele godzin pracy – nic więc dziwnego, że każda z pań podchodzi do wyboru z dużą rozwagą. Biurko kosmetyczne spełnia w salonie kosmetycznym więcej funkcji niż może się wydawać. Dobór tego właściwego należy oprzeć o analizę najważniejszych parametrów, o których przypominamy w poniższym tekście.
Wizytówka salonu
Biurko kosmetyczne to jedna z pierwszych rzeczy rzucających się w oczy od razu po wejściu do salonu kosmetycznego. Mebel ten zwraca na siebie uwagę. Powinien więc przyciągać wzrok klientek i zachęcać je do podejścia. Aby tak się stało, biurko musi być nie za duże, ale też nie za małe. Mile widziane w salonach są biurka proste w konstrukcji, a przy tym praktyczne i ergonomiczne. Mebel ten nie może też odstawać stylem od reszty wyposażenia. Słowem – powinien zapraszać, a nie odstraszać.
Element wystroju
Nikt tak jak kosmetyczka nie rozumie tego, jak ważny jest wygląd. Urządzając swój salon kosmetyczny dba więc o to, by biurko pasowało do wystroju wnętrza i do jego charakteru. W zależności od koncepcji dekoratora wnętrza salonu, kolor biurka może być kontrastowy lub wtapiający się w tło. Bez względu na to, w jakim stylu urządzony jest salon, można dobrać do niego pasujące biurko: może ono być nowoczesne – z eleganckimi elementami metalowymi, nieco glamour, bardzo surowe i minimalistyczne lub ciepłe i proste – całe z drewna. Dla każdej manikiurzystki znajdzie się odpowiedni model.
Funkcjonalność i wygoda
Osoba urządzająca salon wybierając biurko kosmetyczne kieruje się nie tylko wyglądem, ale i praktycznością zakupu. Biurka kosmetyczne dzieli się na stacjonarne, czyli tradycyjnie wsparte na nogach, oraz mobilne, mogące poruszać się na zamontowanych kółkach – oba typy zdają egzamin w salonie, więc wybór między jednym i drugim rodzajem zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb kupującego.
Przed zakupem biurka dobrze jest też przeanalizować wielkość i ilość przyrządów oraz akcesoriów potrzebnych do wykonania manicure. Dla wszystkich tych przedmiotów musi znaleźć się odpowiednie miejsce w szufladach lub szafkach biurka.
Mówiąc o rozmiarach nie można zapomnieć o parametrach całego biurka. Jego szerokość powinna dać możliwość wygodnego usadzenia dwóch osób. Co zaś się tyczy wielkości blatu, powinna być na tyle pokaźna, by pomieścić upiększające narzędzia oraz nie krępować ruchu rąk.
Kolejną cechą biurka wartą przemyślenia jest rodzaj blatu. Może on być wykonany z różnych materiałów (np. szkła bądź płyty laminowanej), które różnią się wyglądem i funkcjonalnością. Blaty niektórych biurek są dodatkowo wyposażone w zwiększające komfort klientki poduszki zabiegowe oraz pochłaniacze pyłu, znacznie ułatwiające pracę manikiurzystki.
Więcej niż mebel
Przy biurku toczą się najbardziej żywe dyskusje. Kosmetyczka i klientka siedzą twarzą w twarz, obie mogą swobodnie prowadzić rozmowę. Biurko jest więc czymś więcej niż elementem wyposażenia salonu. To swego rodzaju miejsce spotkań, wymiany zdań i nawiązywania interakcji. Przy biurku dwie obce sobie kobiety – manikiurzystka i klientka – zamieniają się w koleżanki.
MK
Artykuł został przygotowany we współpracy z https://modnakaja.pl.