Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie szamponu
Znalezienie odpowiedniego szamponu do włosów to nie lada wyzwanie. Sklepowe półki wręcz uginają się od ich ilości, a po 15 minutach czytania etykiet można dostać oczopląsu.
Znalezienie odpowiedniego szamponu do włosów to nie lada wyzwanie. Sklepowe półki wręcz uginają się od ich ilości, a po 15 minutach czytania etykiet można dostać oczopląsu. Trzeba wybrać markę, rodzaj szamponu, ale również upewnić się, że w składzie nie ma szkodliwych substancji. I na koniec jeszcze powąchać go, aby mieć pewność, że zapach jest przyjemny lub chociaż neutralny. Po dokonaniu zakupu przychodzi pora na przetestowanie nowego kosmetyku. Niestety werdykt często bywa niekorzystny i cały zakupowy proces trzeba powtórzyć od nowa. Brzmi znajomo?
Nie czarujmy się – ten, kto odnalazł idealny dla niego szampon, z pewnością potwierdzi, że nastąpiło to za pomocą metody prób i błędów. Nim poszukiwania zakończyły się sukcesem, trzeba było przeżyć niejedno kosmetyczne rozczarowanie. Zastanawiacie się pewnie, czy istnieje prosta recepta na znalezienie odpowiedniego szamponu. Niestety musimy Was rozczarować, ponieważ takowej nie ma, ale na szczęście jest kilka wskazówek, które z pewnością pomogą Wam przyspieszyć ten proces.
Potrzebujesz wskazówek? Zapytaj specjalistę!
Któż inny zna Twoje włosy lepiej niż Twój zaufany fryzjer? Profesjonalista odpowie na wszystkie Twoje pytania, rozwieje wątpliwości i wskaże odpowiednie produkty do pielęgnacji włosów. W salonach fryzjerskich możesz zakupić profesjonalne szampony do włosów i odżywki, których nie znajdziesz w drogeriach ani supermarketach. Jeśli któryś z tych kosmetyków przypadnie Ci do gustu, w przyszłości możesz go kupić bez wychodzenia z domu. Jak? To bardzo proste! Wystarczy, że odwiedzisz internetową hurtownię fryzjerską, wybierzesz interesujący Cię produkt. Plus jest taki, że taka hurtownia oferuje kosmetyki w hurtowych cenach.
Lub skorzystaj z informacji poniżej.
Idealny szampon to taki, który:
- jest odpowiednio dobrany do rodzaju Twoich włosów;
- pielęgnuje je i dobrze wpływa na ich kondycję;
- dobrze oczyszcza je z resztek kosmetyków do stylizacji, kurzu i innych zanieczyszczeń;
- nie zawiera szkodliwych i drażniąco działających substancji.
Zacznijmy od kwestii doboru szamponu do rodzaju Twoich włosów. Jest to pierwsze kryterium, które powinieneś wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniego kosmetyku. Na półce sklepowej możesz znaleźć szampony do włosów suchych i zniszczonych, przetłuszczających się, farbowanych, kręconych lub prostych, a nawet te stworzone z myślą o pielęgnacji włosów w poszczególnych kolorach. Do tego dochodzą szampony do zadań specjalnych, na przykład przeciwłupieżowe czy też przedłużające trwałość zabiegu keratynowego prostowania włosów. Wybór jest ogromny i każdy, absolutnie każdy, może znaleźć produkt zgodny z jego potrzebami. Dlatego warto zawczasu zastanowić się, czego aktualnie potrzebują Twoje włosy.
Gdy już wiesz, jakie rodzaju szamponu szukasz, pora zerknąć na etykiety i porównać skład produktów różnych producentów. Wbrew pozorom cena i jakość nie zawsze idą razem w parze. Czasami droższy i intensywnie reklamowany kosmetyk może okazać się mniej efektywny niż jego tańszy odpowiednik. Dlatego zawsze warto sprawdzić skład. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim upewnij się, że szampon nie zawiera szkodliwych i drażniąco działających substancji. Zalicza się do nich m.in.:SLS (sodium laurate sulfate), parabeny czy też silikony. SLS to syntetyczny detergent, który po dłuższym czasie stosowania może powodować podrażnienia skóry głowy, świąd i pojawienie się wyprysków, a także osłabienie kondycji włosów. Z kolei silikonów szczególnie powinny unikać osoby, których włosy z natury są cienkie i mają tendencję do szybkiego przetłuszczania się. Silikony przylegają do struktury włosa, dzięki czemu fryzura nabiera blasku i miękkości. Niestety w ten sposób obciążają kosmyki, przez co włosy stają się oklapnięte i sprawiają wrażenie tłustych. Natomiast parabeny to środki konserwujące podejrzewane o niekorzystny wpływ na gospodarkę hormonalną w organizmie, dlatego wielu producentów kosmetyków rezygnuje z ich stosowania.